Podmínky provozu MŠ od 1. září 2020

v souladu s metodikou vydanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ze dne 17. 8. 2020

Provoz Mateřské školy Horní Cerekev od 1.9.2020

v souladu s metodikou vydanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ze dne 17. 8. 2020

1. Provoz mateřské školy
  • Mateřská škola bude v provozu od 6.15 do 16.00hodin.
  1. Epidemiologická opatření
  • Do školy nesmí vstoupit nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 – tj. zvýšená teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiné příznaky akutní infekce dýchacích cest. Děti, které mají kašel, rýmu a další uvedené příznaky, nebudou do mateřské školy přijaty. Pokud má dítě alergický kašel či alergickou rýmu, zákonný zástupce toto doloží potvrzením lékaře (aktuální stav).
  • Pokud se u dětí objeví některý z uvedených příznaků COVID-19 během dne, bude umístěno do samostatné místnosti a bude kontaktován zákonný zástupce, který dítě neprodleně vyzvedne.
  • Zákonní zástupci souhlasí s měřením teploty dětí.
  1. Příchod do mateřské školy
  • Při cestě do školy a ze školy, mimo prostory MŠ se na děti a doprovod vztahují obecná pravidla chování stanovená krizovými opatřeními.
  • Osoba, doprovázející dítě se se bude v prostorách mateřské školy pohybovat nezbytně nutnou dobu, prostory MŠ vždy ihned po předání a vyzvednutí dítěte opustí.
  • Doprovázející osoby budou dbát o to, aby před vchodem do MŠ nedocházelo ke shromažďování lidí.
  • Neprodleně po přezutí, převlečení a příchodu do třídy si musí každý důkladně (20 až 30 sekund) umýt ruce vodou a tekutým mýdlem a může být následně použita dezinfekce. Mytí probíhá zpravidla pod dohledem pedagogického pracovníka.
  1. Hygienická opatření
  • Velkou část dne budou děti trávit venku. Pro pobyt venku bude využíván areál MŠ, včetně zahrady a budeme uskutečňovat vycházky do blízkého lesa. Na zahradě mateřské školy má každá třída vyhrazený svůj prostor.
  • Děti budou vedeny k důkladnému mytí rukou.
  • Prostory MŠ budou často větrány, nejméně jednou za hodinu po dobu 5 minut.
  • Pracovnice mateřské školy budou zvýšenou měrou dbát o dodržování hygienických zásad a důkladný úklid MŠ.
  • Důkladné čištění všech místností bude prováděno nejméně jednou denně. Nejméně jednou denně bude prováděna dezinfekce toalet a umýváren.
  • Několikrát denně provedou pracovnice MŠ dezinfekci povrchů nebo předmětů, které používá zvláště velký počet lidí (např. kliky dveří, zábradlí, stoly, spínače světla).
  • Pracovnice MŠ budou používat jednorázové rukavice při dopomoci s osobní hygienou dětí, při úklidu a likvidaci odpadů.
  1. Stravování
  • Stravování dětí bude probíhat v jídelnách v běžné podobě.

V Horní Cerekvi, dne 23. 8. 2020

Mgr. Bc. Lenka Jantačová

ředitelka MŠ Horní Cerekev

Přidáno 29. 8. 2020, autor: Lenka Jantačová