O škole

Budova mateřské školy se nachází na pokraji města Horní Cerekev, u hlavní komunikace. Spolu se základní školou tvoří komplex budov, oddělených od sebe školním hřištěm. Areál mateřské školy je opatřen klasickým plotem, od hlavní komunikace je oddělen ještě živým plotem. Zděná budova se dvěma vchody pro děti a veřejnost a postranním vchodem pro zaměstnance školní jídelny je přízemního typu. Je částečně podsklepená, v prostorách sklepa je uskladněné zimní sportovní náčiní pro děti, zahradní nářadí, v další části je sklad potravin a černá kuchyně školní jídelny.

interier_skolky_ms_horni_cerekevV budově se nachází tři prostorná oddělení, z nichž každé má svou šatnu, hernu, ložnici (lehátka v ložnici se denně skládají, proto tento prostor lze během dne použít pro pohybové vyžití dětí), sociální zařízení, jídelnu a sklad. Je zde také místnost sloužící pro uskladnění a využití audiovizuální techniky a pro knihovnu.

Součástí mateřské školy je školní jídelna a prostorná zahrada. Ta je rozčleněna na tři části (každé slouží jednomu oddělení). Zahrada je vybavena průlezkami, kolotočem, herními centry se skluzavkami a provazovým žebříkem, houpačkami, hrazdami, pískovišti, altánky, zahradním vybavením, hračkami a sportovním náčiním.

Pobyt venku mohou děti trávit jednak na zmíněné zahradě, hřišti a dále v okolí mateřské školy, které je velmi vhodné pro toulky přírodou – lesy, poli, loukami s rozmanitým terénem, okolím rybníků a zatopeného lomu - samotným městem s několika památkami – kašnou, sochami, kostelem, zámkem se slunečními hodinami, knihovnou a muzeem.

Velmi dobrá je i dostupnost mateřské školy pro děti ze spádových obcí. V blízkosti mateřské školy je autobusová zastávka na znamení.

Seznam zaměstnanců mateřské školy naleznete zde.

Přidáno 2. 9. 2014, autor: PJ Admin